Tesettür Elbise | Sahranur.com/blog

Tesettür Elbise | Sahranur.com/blog

16 Aralık 2017

Tesettür Elbise

Tesettür giyinen bir kadınsanız, günümüzde bolca tesettür elbise modelleri bulabilirsiniz. Tesettür elbiselerde önemli olan aslında sadece vücut hatlarınızın komple kapalı olması ve aynı zamanda bir eşarbınızın olmasıdır. Tesettür elbise modelleri de çok güzel desenler ve renkler bulunmaktadır. Dışarıda gezdiğinizde tesettür mağazalarında veya internetten bile göz kamaştırıcı tesettür elbiseleri bulabilirsiniz. Tesettür elbiseler, İslam dünyasında, kadınların uymaları gereken bir giyim kuralıdır. Tesettürlü giyinmek, kapalı giyinmek anlamına gelmektedir, fakat kapalı giyinmek bir tabir olarak tuhaf gelebileceği için tesettür terimi tercih edilmektedir. Tesettürlü elbiselerde önemli olan elbisenin yeteri kadar uzun olması, vücut hatlarının kapanacağı derecede bol olması ve aynı zamanda bir eşarbın olması gerektiğidir.

Tesettürlü Elbise Tarz Mı, Moda Mı?

Tesettürlü giyimde unutmamamız gereken bir konu varsa, o da tesettürlü giyimin tarz olduğu ve moda olmadığıdır. Tesettürlü giyim neden tarz, çünkü bir giyim tarzıdır ve İslam ülkelerinde yaşayan kadınların uygulaması gerektiği bir giyim tarzıdır. Tesettür giyim moda mı diye soracak olursanız, moda değil, fakat moda dünyasında da farklı tesettür modelleri tasarlanmaktadır. Tesettür kelimesinin moda ile alakası yoktur, fakat farklı modellerde tesettür elbiseleri tasarlandığından, artık moda dünyasına da girmiştir. Tesettür elbise modelleri arasında, tesettürlü kız çocukların giyebilecekleri elbiseler vardır, yetişkin kadınların giyebilecekleri modelleri ve aynı zamanda özel olarak hamile kadınlar için de tesettür elbise modelleri bulunmaktadır. 

Tesettür Elbise Renkleri

                Tesettürlü elbiselerde kullanabileceğiniz birçok farklı renkler ve tesettür elbise fiyatları bulunmaktadır. Her mevsim için farklı renklerde kullanabilirsiniz. Örneğin kış aylarında daha kapalı veya koyu renkler kullanabilirsiniz. Yaz ve bahar aylarında açık renklerde tesettürlü elbiseler giyebilirsiniz. Dolayısıyla aslında tesettürlü elbiselerde birçok farklı renkleri bulabilirsiniz, hatta altın sarısı renklerinden tutun ki taşlı tesettürlü elbiseler bulmanız da mümkün olmaktadır. Tesettür elbiselerde en çok açık renklerde, açık mavi veya pembe ve mor arası renklerde olan elbiseler çok fazla ön planda olmaktadır. Bunların yanı sıra bordo veya çiçek desenli tesettür elbiselerde çok tercih edilmektedir. İnternetten baktığınızda birçok tesettür elbise modelleri bulabilirsiniz ve mutlaka beğendiğiniz bir model karşınıza çıkacaktır. Eğer herhangi bir model bulamazsanız, kendinize göre bir tesettür elbise diktirebilirsiniz. Burada önemli olan boyunuza göre tasarlanması ve ayrıca her yerinizi kapatması. Elbisenizin üzerine bir tane uyumlu veya birkaç adet uyumlu eşarp bulabilirseniz, bir ya da iki adet tesettürlü elbisenizin olması yeterli olacaktır. Bunların haricinde elbette özel günlerde giymek isteyeceğiniz tesettür elbiseleri de olabilir.

 

Birçok farklı tesettür giyim tarzları bulunur. Tesettür giyimde önemli olan, sürekli olarak vurgulandığı gibi, kadının vücut hatlarının tamamen kapanmasıdır, dolayısıyla bir elbise yeteri kadar uzunsa, uzun kollu ve dekoltesi yoksa, başınıza bir eşarp taktığınızda, o bile bir tesettür giyim oluyor. Tesettür elbise, uzun, uzun kollu veya kısa kollu ise üzerinize giyebileceğiniz bir fırka ya da kısa bir ceket, bir de başınızı örtebileceğiniz bir eşarpınız olursa, sizde kendinize bir tesettür elbise tasarlamış oluyorsunuz.

 

Kolay ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz //www.sahranur.com  ‘la alışverişin tadını çıkarın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.